top of page

Biz Kimiz?

Ayşe Karabat.jpg
Semin Gümüşel Güner.jpg

AYŞE KARABAT

ODTÜ Siyaset Bilimi Bölümünü bitirdi. 1994'ten itibaren ulusal ve uluslararası çeşitli radyo, TV ve gazeteler için çalıştı. Gazetecilik faaliyetlerini Ortadoğu bölgesinde yoğunlaştırdı. Bahçeşehir Üniversitesi Yeni Medya Bölümünde haber yazma dersi verdi.

 

Kudüs'ün Gönüllü Sürgünleri adlı bir romanı ve Suriye Savaşları adlı bir inceleme kitabı var. Semin Gümüşel Güner ile birlikte UNFPA Azerbaycan ofisi için “Azerbaycan medyasında toplumsal cinsiyet duyarlılığını artırmak için gazeteciler için el kitabını” yazdı.

 

Medyada kadınların görünürlüğünü artırmayı hedefleyen sosyal girişim Bana Kadınlar Anlatsın: Sensiz Olmaz Sessiz Olmaz projesinin kurucularından…

SEMİN GÜMÜŞEL GÜNER

Gazeteciliğe 1998 yılında, İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi’nde öğrenciyken, o yıllara damgasını vuran tartışma programı Siyaset Meydanı’nda başladı. Yüksel lisansını Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı. Aktüel, Newsweek Türkiye, Al Jazeera Türk, Habertürk gibi medya kuruluşlarında çalıştı. 2007 yılında, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin “En İyi Röportaj”, 2009 yılında da “En İyi Araştırma” ödüllerini aldı. 2019’dan beri bağımsız olarak gazetecilik ve editörlük faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Ayşe Karabat ile birlikte Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu için, Azerbaycan’da toplumsal cinsiyet konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gazetecilere yönelik bir rehber kitap yazdı.

 

Medyada kadınların görünürlüğünü artırmayı hedefleyen sosyal girişim Bana Kadınlar Anlatsın: Sensiz Olmaz Sessiz Olmaz projesinin kurucularından…

bottom of page